Gry: Piekło Niebo, Ziemniaki, Statki i okręty

Kochane Dzieciaki!

Przedstawiamy kolejne propozycje na świetną zabawę:)

Dziś postawiliśmy na najbardziej popularne gry i zabawy z dawnych lat:).

Naszymi propozycjami są:

Lubiane przez wszystkie dzieciaki jak również Was samych: Piekło Niebo,

coś, co dla niektórych może wydawać się nowością, jednakże jest to zabawa, w którą grali nasi i Wasi Rodzice: Ziemniaki, oraz tradycyjne i strategiczne- Statki i Okręty:)

Miłej zabawy!!:)

Piekło Niebo

PIEKŁO NIEBO - CO POTRZEBNE?

Do przygotowania papierowej zabawki będziemy potrzebować:

• Kartki ze sztywnego papieru w formacie A4 (może być z bloku technicznego)
  • Nożyczek lub nożyka
  • Kolorowych pisaków albo kredek
  • Długopisu lub ołówka
  • Linijki

JAK ZROBIĆ PIEKŁO NIEBO?

1. Dolny lewy róg czystej kartki należy zagiąć do prawej krawędzi (krawędzie muszą się pokrywać).
  2. Dolny prawy róg zagiąć w lewo do góry (tak by powstał trójkąt z warstw papieru).
  3. Odciąć górną część kartki.
  4. Kartkę rozłożyć i położyć płasko.
  5. Dolny, prawy róg zagiąć do środka.
  6. Zagiąć do środka pozostałe rogi.
  7. Przekręcić papier na drugą stronę.
  8. Prawy róg zagiąć do środka.
  9. Zagiąć do środka pozostałe rogi.
  10. Dolną połowę kartki zagiąć do góry (w ten sposób składamy papier na pół).
  11. Odgiąć cztery powstałe zakładki i włożyć weń palce (palce wskazujące i kciuki).
  12. Pokolorować środek na kolor niebieski ("niebo") i czerwony ("piekło") oraz wpisać polecenia pod klapkami.

Gotowe!

ORIGAMI PIEKŁO NIEBO Z PAPIERU - ZASADY

Pod każdą z klapek origami wypisujemy krótkie, dowcipne zadania, na przykład: "podskocz trzy razy na jednej nodze", albo "opowiedz dowcip".

Uczestnicy po kolei biorą w dłonie piekło-niebo, odliczają ustaloną liczbę lub recytują dziecięce wyliczanki np. „Piekło, niebo, czyściec, raj, swoją duszę tutaj daj ….” ,  a następnie wywijają układanką. Po skończeniu wyliczania gracz musi wykonać polecenie, znajdujące się pod wylosowaną klapką.

Bawcie się dobrze!

Ziemniaki

Aby rozpocząć grę, musimy narysować kopiec ziemniaków. Następnie raz jedna, raz druga osoba zamalowujemy po jednym ziemniaku z kopca. Gra polega na tym, że każda osoba ma za zadanie ukończyć jak najwięcej linii (zamalowując ostatni kartofelek w szeregu). Zapisujemy sobie tyle punktów, ile liczy nasza linia. Na koniec gry podliczamy punkty, wygrywa osoba, która ma ich najwięcej. [plansza załącznik nr 2]

Statki/okręty