Gry: Dixit, tajniacy

Dziś zaprezentuję Wam ulubione gry mojej Rodziny, oparte na skojarzeniach.

Dixit

Dixit jest przepięknie zilustrowaną grą karcianą, która poruszy wyobraźnię i nauczy kreatywnego podejścia do różnych skojarzeń oraz połączy przy stole całą Rodzinę.

Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem, wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza. Bajarz zdobywa punkty jeśli któryś z graczy zagłosuje na poprawną kartę. Choć gra wydaje się prosta, to nietypowe obrazki potrafią zaskoczyć – wymyślenie skojarzenia, które nie byłoby zbyt proste lub zbyt odległe jest nie lada wyzwaniem.

Sprawdź kreatywność swoją i bliskich!

Tajniacy

Ta gra doczekała się już różnych wariantów, jednak zasada wszędzie jest ta sama: tajniacy muszą rozszyfrować wskazówki swojego szefa, nie trafiając na agenta drużyny przeciwnej.

Dzięki zmiennym układom kart każda rozrywka jest inna i stanowi nowe wyzwanie dla wszystkich graczy. Dwie dostępne role - Szefa i członka drużyny - to inne zadania, inne wymagania. Obie są bardzo satysfakcjonujące. Łączenie losowych słów skojarzeniami, które drużyna ma odgadnąć, jest niezłą gimnastyką umysłową i zmusza do szukania haseł, które w kreatywny sposób zainspirują drużynę.

Hasła są wieloznaczne, skojarzenia również – owocuje to rozgrywką pełną śmiechu i emocji. Szefowie Wywiadów mogą co prawda komunikować się ze swoja drużyną, używając tylko jednego skojarzenia na turę, ale drużyna może dyskutować do woli, wspólnie decydując, które hasła pokaże swojemu Szefowi. Szef Wywiadu nie może się niczym zdradzić i przez cały czas musi zachować kamienną twarz, co nie jest takie łatwe! Zwłaszcza gdy po pierwszych prawidłowych domysłach, drużyna zaczyna zbaczać na niebezpieczne wody...

Obydwie gry zapewniają masę emocji, uczą kreatywności i elastyczności. Zabawa murowana!